Kızını ve torununu pusu kurup vahşice katletti! İlk ifadesi ortaya çıktı

Osmaniye’de oturan Hatice Keskin, kendisine eziyet ettiği ve kötü davrandığı gerekçesiyle Osman Nuri Keskin’e boşanma davası açarak geçen ay Eskişehir’deki kızı Merve Karabaş’ın yanına geldi. Hatice Keskin, eşi Osman Nuri Keskin hakkında uzaklaştırma ve tedbir kararının yanı sıra bulunduğu ikameti öğrenmemesi için adresine de gizlilik kararı çıkardı. Osman Nuri Keskin, geçen salı günü kendisine ait otomobille Eskişehir’e geldi ve Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi’ndeki eşi ve kızının kaldığı evi gözledi.

Osman Nuri Keskin, perşembe sabah işe gitmek için evden çıkan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde ziraat mühendisi olarak çalışan Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş’a kapı önündeki otomobile bindikleri sırada belinden çıkardığı tabancayla 5 el ateş etti. Merve Karabaş, otomobilin içinde, oğlu Ata Alp Karabaş ise araçtan kaçmaya çalıştığı sokakta hayatını kaybetti. Osman Nuri Keskin, silah sesini duyarak toplanan mahalleli tarafından sokakta darbedildi. Linç edilmek istenen Keskin’i ihbarla gelen polis ekipleri kurtardı. Kızı ve torunuyla evden çıkan Hatice Keskin’in ise sokağın köşesine çöp atmaya gittiği, bu sayede saldırıdan kurtulduğu belirtildi.

TUTUKLANDI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Keskin, çıkarıldığı mahkemede ‘Yakın akrabayı kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. İncelemede 2’şer kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş tek tabutta getirildiği camide kılınan cenaze namazlarının ardından Asri Mezarlık’ta yan yana toprağa verildi.

‘OLAYIN SONRASINI HATIRLAMIYORUM’

Osman Nuri Keskin’in ifadesi de ortaya çıktı. Eşi Hatice Keskin’in kendisine boşanma davası açtığını, kızı Merve Karabaş’tan bu konuda yardım istediğini anlatan Osman Nuri Keskin’in, “Arabada bulunan kızımın yanına gittim. Kızımdan boşanma aşamasında olduğumuz annesi ile aramızı düzeltmesini istedim. Ancak kızım bunu kabul etmedi. Kızımı korkutmak için silahımı çıkardım ve ateş ettim. Olayın sonrasını hatırlamıyorum” dediği ortaya çıktı. Soruşturma sürüyor.

SOKAĞA PUSU KURMUŞ

Eskişehir’de sokak ortasında öldürülen Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş’ın cenazesi, savcılık ve polis incelemesinin ardından Eskişehir Şehir Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Yapılan ön incelemede anne ve oğlunun 2’şer kurşunun sırtlarına isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Olaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. Osmaniye’de oturan katil zanlısı Osman Nuri K. ile eşi Hatice K. arasında anlaşmazlık yaşandığı, bu nedenle Hatice K.’nın 1 ay önce boşanma davası açıp, Eskişehir’deki kızının yanına geldiği tespit edildi. Hatice K.’nın eşi Osman Nuri K. hakkında uzaklaştırma ve tedbir kararı aldırdığı, ikametlerini öğrenmemeleri için de ev adreslerine gizlilik kararı aldırdığı belirlendi. Buna rağmen Osman Nuri K.’nın eşi ve kızının bulunduğu evi öğrendiği, gece yarısından sonra sokağa pusu kurup sabah evden çıkmalarını beklediği anlaşıldı.

Sabah 07.30 sıralarında Hatice K., kızı Merve Karabaş ve 7 yaşındaki oğlu Ata Alp Karabaş’ın evden çıktığını gören Osman Nuri K.’nın kapı önündeki otomobile kurşun yağdırdığı, Hatice K.’nın ise sokağın köşesine çöp atmayı gittiği ve bu sayede de silahlı saldırıdan kurtulduğu tespit edildi. Osman Nuri K.’nın, kızı Merve Karabaş ile torunu Ata Alp Karabaş’ı da eşi Hatice K.’yı evlerine alıp saklamalarına kızarak öldürdüğü öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x