Cem Küçük en düşük emekli maaşı alanlara müjdeyi verdi: Beklenen destek paketi için tarih belli oldu

Cem Küçük, canlı yayında emeklileri ilgilendiren önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Ocak ayında milyonlarca emeklinin maaşlarına yüzde 49,25 oranında bir zam yapılmıştı. Ancak, bu zam düzenlemesinden 6 bin 700 TL ve altındaki emekliler faydalanamadı.

Bu durum, 15 bin TL’nin altında bir maaşla geçinmeye çalışan emekliler arasında yeni bir düzenleme talebini de beraberinde getirdi.

Birçok emekli, yerel seçimler öncesinde iktidar tarafından seyyanen zam ve ikramiye artışı beklentisi içine girmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emeklilerin seyyanen artışına ilişkin kapıyı aralamış olsa da bazı kulislerde emeklilerin talebinin yerine getirileceği konuşuluyordu. Ancak son kulislerde emeklilere destek için Nisan ayı işaret edildi.

Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun özel haberine değinen ünlü gazeteci Cem Küçük, detayları açıklayarak sevindirici haberi duyurdu.

Devlet Kartı adı altında emeklilere destek verileceğini belirten Küçük, “En düşük maaş alan ve başka bir geliri olmayan kişilere emekli kartı verilecek” dedi.

Bu kartla, doğalgaz, gıda ve elektrik harcamalarının yapılması şartıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından para yüklenecek.

Emeklilerle ilgili bu hazırlıkların Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulacağı ifade ediliyor. Duyurunun, bayramdan sonra veya hemen öncesinde yapılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x