Ali Koç, yarın Sadettin Saran’la görüşecek

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, haziran ayında yapılacak seçimli genel kurulda başkan adaylığı için adı geçen iş insanı Sadettin Saran’la görüşecek.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, “Başkanımız Ali Y. Koç’un talebi doğrultusunda, Fenerbahçe SK Seçimli Olağan Genel Kurulumuz ile ilgili istişare yapmak üzere Sayın Sadettin Saran ile 11 Mayıs Cumartesi (yarın) bir görüşme gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Sadettin Saran, Ali Koç’un yeniden aday olmaması halinde başkanlığa talip olduğunu duyurmuştu.

3 Şubat’taki Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında “Başkanlığımın devamına dair teveccühünüze teşekkür ederim. Onur duydum, gururlandım ancak Allah’ın izniyle haziran ayında yeni bir başkanımız ve yeni bir yönetimimiz olacak. Bu kararımın Fenerbahçe’nin hayrına olduğuna inanın” demişti.

Saran, 14 Mart’ta adaylığı açıklamış ve İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeliğinden istifa etmişti.

21 Nisan günü, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın şampiyonluğu sonrasında açıklama yapan Ali Koç, yeniden aday olup olmayacağı sorusuna “Ne yapıp yapmayacağımı yakında açıklayacağım” yanıtını vermişti.

Saran, 7 Mayıs günü yaptığı açıklamada, kongreye kısa bir süre kaldığını belirterek, Koç’tan kararını duyurmasını istemiş, Koç’un kararını vermemesi halinde pazartesi günü çalışmalarını hızlandıracağını ve her durumda aday olacağını ifade etmişti.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x